Now loading.
Please wait.

+389 2 3280-919

info@nexus-esport.com

Турнир League of Legends

ПочетнаНовостиLeague of LegendsТурнир League of Legends
ПочетнаНовостиLeague of LegendsТурнир League of Legends
Турнир League of Legends

Турнир League of Legends

posted in League of Legends by Ilija "hawkeyE" Strezovski

Како дел од нашиот проект кој е предвиден да послужи за покревање на свеста за е-спортот во Македонија и доведување на професионален стадиум е исто така организирање на турнирот. 

 

League of Legends ТУРНИР

LoL Турнирот ќе биде организиран во три фази и тоа:

Квалификации.

Групна фаза.

Плејоф.

Квалификациите ќе се одвиваат во четири турнира кој ќе бидат BО1. Двете најдобри екипи од првиот, вториот, третиот и четвртиот квалификационен турнир ќе се квалификуваат на лигата. 

 

Групната фаза ќе брои осум тимови,тимовите ќе бидат поделени во две групи и сите тие тимови ќе играат помеѓу себе. Бодувањето во групната фаза ќе биде следно, секој тим ќе игра по две утакмици и за две победени тимот ќе добие три бода, за нерешено секој тим добива по еден бод.

 

Во плејоф ќе се квалификуваат најдобрите четири екипи од лигата и ќе играат на главниот настан ( евент ) на лан турнирот. На лан турнирот ќе се играат BО3 утакмици а финалето ќе се игра BО5. 

 

Награди на турнирот ќе бидат :

 

Прво место:   1000 евра

Второ место:  300  евра

Трето место:  200  евра

 

Исто така планирани се интерактивни натпреварувања помеѓу публиката и професионалните играчи и судиите, во кој ќе има награди за публиката доколку успеат да ги победат професионалците.

За повеќе информации околу турнирот има во другите секции на нашата страна. 

 

08 05, 17

about author

 

 

 

 

post a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.