Now loading.
Please wait.

+389 2 3280-919

info@nexus-esport.com

Информација околу League of legends турнирот

ПочетнаНовостиLeague of LegendsИнформација околу League of legends турнирот
ПочетнаНовостиLeague of LegendsИнформација околу League of legends турнирот
Информација околу League of legends турнирот

Информација околу League of legends турнирот

posted in League of Legends by Hristijan "Getro" Vasilevski

Почитувани гејмери и гејмерки, поминаа повеќе од 40 дена откако најавивме дека ќе правиме турнир во League of Legends. Пријавувањето трае до 09 ЈУНИ, а досега се пријавени само 5 екипи што е премногу малку за нашиот минимален број. Доколку не се исполни минималниот број на екипи до 09 ЈУНИ, ќе се разгледува дали ќе се пролонгира пријавувањето или турнирот ќе се откаже порати слабата заинтересираност.
04 07, 17

about author

 

 

 

 

post a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.