Now loading.
Please wait.

+389 2 3280-919

info@nexus-esport.com

Shkupi5 со тесна победа против Vincit Omnia

ПочетнаНовостиCounter Strike : GOShkupi5 со тесна победа против Vincit Omnia
ПочетнаНовостиCounter Strike : GOShkupi5 со тесна победа против Vincit Omnia
Shkupi5 со тесна победа против Vincit Omnia

Shkupi5 со тесна победа против Vincit Omnia

posted in Counter Strike : GO by Hristijan "Getro" Vasilevski

Исцрпувачки меч беше денес за Shkupi5 двата тима добро изиграа завршија регуларно со 15:15 и на overtime ја потврдија нивната победа со 19:17

Иако со голема предност тимот на Vincit Omnia имаше пинг од само 5ms наспроти Shkupi5 каде се движеше околу 30 до 50 ms дадоа се од себе и овој ден го завршуваат со славење, овој тим ветува многу и можно и да ги видиме во финалето со среќа.

Воедно имаме и интересно activity на Steam Профилот на DAN1ZZZ:

20 07, 17

about author

 

 

 

 

post a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.