Now loading.
Please wait.

+389 2 3280-919

info@nexus-esport.com

Ви ги преставуваме тимовите што се квалификуваа за NCS S1 CS:GO

ПочетнаНовостиCounter Strike : GOВи ги преставуваме тимовите што се квалификуваа за NCS S1 CS:GO
ПочетнаНовостиCounter Strike : GOВи ги преставуваме тимовите што се квалификуваа за NCS S1 CS:GO
Ви ги преставуваме тимовите што се квалификуваа за NCS S1 CS:GO

Ви ги преставуваме тимовите што се квалификуваа за NCS S1 CS:GO

posted in Counter Strike : GO by Ilija "hawkeyE" Strezovski

Почитувани гејмери и гејмерки чест ни е да ви ги преставиме тимовите што ќе играат на нашата лига која ќе започне на 27.11.2017.

Тимовите кој се квалификуваа се следните:

Mischievous WonderWall Trazed Gaming AtroX
Mischievous White Mystic Entity 6 Sense

 

За да не дојде до заблуда тимот 6 Sense е тимот Shkupi5 но не информираа дека се со измени во тимот и дека ќе им биде сменето името.

Лигата ќе се игра во седум недели и секоја екипа ќе игра со својот противник по две мапи. Пред да почне натпреварот ќе се одвива бан и пик фазата. Воедно се замолуваат тимовите да бидат 15 мин пред утакмица онлајн.

Бодувањето на лигата ќе биде следно: 

Секој тим игра две мапи со секој противник. Тимот што ќе ги победи двете мапи добива 3 бода. Доколку е нерешено двата тима добиваат по 1 бод. 

Лигата започнува на 27.11.2017 и ќе се игра седум недели до 06.02.2018. Сите натпревари се објавени со датум и време на следниов ЛИНК, или на нашата страна во > CS:GO > Nexus CS:GO League

Појаснување зашто лигата почнува толку касно.

Бидејќи нашата организација е невладина организација а општина Центар ни е партнер и покровител според законот кај нас за да не влијаеме на политичкиот резултат проектот мораше да биде стопиран. Ви благодариме на разбирањето.

 

 

22 11, 17

about author

 

 

 

 

post a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.